XVI. PÁPAI REGIONÁLIS HEGEDŰTALÁLKOZÓ ÉS VERSENY

A verseny időpontja: 2020. április 7.
Rendező: Pápai Bartók Béla Alapfokú Művészeti Iskola és A Pápai Bartók Béla Zeneiskoláért Alapítvány
Cím: 8500 Pápa, Korona utca 27.
Telefon: 06-89/313-116
E-mail: bartok@papaitk.hu
Helyszín: Pápai Bartók Béla Alapfokú Művészeti Iskola
Nevezés és a nevezési díj befizetésének határideje: 2020. március 27.
Nevezési lap: https://forms.gle/1WVVPYyFRDnzbB3q9
Nevezési díj: 3.000 Ft/fő
Átutalási számla igény jelzése: Molnárné Nagy Gabriella 89/313–116
Számlázási adatok: A Pápai Bartók Béla Zeneiskoláért Alapítvány Kinizsi Bank 73200196-11293473-00000000

A versenyen az „A” és a „B” tagozatosokat külön bírálja el a zsűri!

A 2. osztályban indulhatnak alacsonyabb évfolyamú versenyzők is.

A versenyzőket arany, ezüst, bronz és oklevél minősítésben részesíti a két tagú zsűri.

A verseny anyaga:

”A” tagozaton két darab:

  • egy kötelezően választott előadási darab
  • egy a kötelezőtől eltérő karakterű és stílusú előadási darab vagy koncert tétel.

„B” tagozaton három darab:

  • egy kötelező etűd
  • egy kötelezően választott előadási darab
  • egy a kötelezőtől eltérő karakterű és stílusú előadási darab vagy koncert tétel

A verseny anyagát kotta nélkül kell játszani. A „B” tagozatosok az etűdöt játszhatják kottából.

Az  „A” és „B” tagozaton a kötelezően választható előadási darabok:

2. osztály Händel: Induló a „Júdás Makkabeus” c. oratóriumból (Sádor: Hegedűiskola I. 125) vagy


Szervánszky: Cickom, cickom… (Sándor Frigyes: Hegedűmuzsika)

3. osztály Händel: Gavotte (Hegedű ABC 153.) vagy
Szelényi: Este a fjordon (Járdányi: Hegedűmuzsika)

4. osztály Hässe: Két tánc (Régi mesterek művei I.) vagy
Szelényi: Kis rapszódia (Szelényi 24 Könnyű kis előadási darab I.)
5. osztály Francois Schubert: Impromptu (Lányi-Lenkei: Előadási darabok) vagy
Pergolesi: Siciliano (Lányi-Lenkei: Előadási darabok)
6. osztály Szokolovszkij: Menüett (Lányi-Lenkei: Előadási darabok) vagy
Bartók-Zathureczky: Gyermekeknek 1., 2., 3.

A „B” tagozatosok kötelező etűdje:

2. osztály Dénes: Hegedűiskola I.-ből a 159. (Gnyesszina etűd)
3. osztály Dénes: Hegedűiskola 3-4-ből a 44. számú D-dúr Dancla etűd
4. osztály Dancla: Etüdök Op.68-ból a 9. g-moll etűd
5. osztály Dancla: Etüdök Op.68-ból a 4. D-dúr etűd
6. osztály Dénes: Hegedűiskola 5-6-ból a 60. számú Mazas etűd

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.