EREDMÉNYEK
Név Osztály Eredmény Felkészítő tanár Iskola
Blazsur Hanna 2 Ezüst Horváthné Domonkos Tímea Kósa György Zenei AMI
Brokés Emma 2 Bronz Horváthné Domonkos Tímea Kósa György Zenei AMI
Császár Fanni 2 Arany Várhelyi Rita Pápai Bartók Béla AMI
Ekker Márton 2 Dicséret Kissné Laczay Ágnes Ajkai Bródy Imre Gimnázium és AMI
Gyulovics-Marton László 1 Bronz Kissné Laczay Ágnes Ajkai Bródy Imre Gimnázium és AMI
Horváth Eszter 2 Ezüst Fülöp Balázsné Ádám Jenő Zenei AMI
Kelemen Izabella 2 Ezüst Szabó Csilla Ferencsik János AMI
Király Emőke 1 Arany / nívódíj Román Iván Tapolcai Járdányi Pál Zenei AMI
Kovács Rebeka 2 Arany Gál Csilla Veszprémi Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI
Meinczinger Hanna 1 Bronz Kissné Laczay Ágnes Ajkai Bródy Imre Gimnázium és AMI
Nagy András Miklós 2 Ezüst Ujvári Andrea Ady Endre Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola és AMI
Soós Milán 2 Bronz Papp Zoltánné Ajkai Bródy Imre Gimnázium és AMI
Szakács Boglárka 2 Arany Nagy Tibor Pápai Bartók Béla AMI
Székely Berta 2 Arany Hornung Klára Veszprémi Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI
Csikai Kata 3 Dicséret Kissné Laczay Ágnes Ajkai Bródy Imre Gimnázium és AMI
Görög Aida 3 Ezüst Hornung Klára Veszprémi Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI
Horváth Johanna 3 Arany Gáspárné Kormos Szabina Thuri György Gimnázium és AMI
Kovács Veronika 3 Ezüst Hornung Klára Veszprémi Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI
Perger Róza 3 Arany Kecskés Barbara Veszprémi Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI
Szalay Elina 3 Bronz Fülöp Balázsné Ádám Jenő Zenei AMI
Faa Zsófia 4 Bronz Kissné Laczay Ágnes Ajkai Bródy Imre Gimnázium és AMI
Gudui Eszter 4 Ezüst Fülöp Balázsné Ádám Jenő Zenei AMI
Répásy Márton 4 Arany Gál Csilla Veszprémi Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI
Varga Julianna 4 Bronz Kocsisné Kurucz Bernadett Veszprémi Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI
Balikó Laura 5 Ezüst Román Iván Tapolcai Járdányi Pál Zenei AMI
Bódai Ákos 5 Arany Nagy Tibor Pápai Bartók Béla AMI
Fehér Zita 5 Bronz Tóthné Kovács Katalin Tapolcai Járdányi Pál Zenei AMI
Gusztos Donát 5 Ezüst Román Iván Tapolcai Járdányi Pál Zenei AMI
Kiss Virág 5 Arany / nívódíj Kissné Laczay Ágnes Ajkai Bródy Imre Gimnázium és AMI
Szép Daniella 5 Bronz Fülöp Balázsné Ádám Jenő Zenei AMI
Gaál Gabriella Ráhel 6 Ezüst Tóth Péterné Veszprémi Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI
Pozsonyi Csenge 6 Arany Papp Zoltánné Ajkai Bródy Imre Gimnázium és AMI
Tiborcz Erik 6 Ezüst Kissné Laczay Ágnes Ajkai Bródy Imre Gimnázium és AMI

Nevezési határidő: 2018. február 28.

Nevezési díj: 3.000 Ft/fő

Nevezési díj befizetésének határideje: 2018. március 20.

Bankszámla adatok

A Pápai Bartók Béla Zeneiskoláért Alapítvány

Kinizsi Bank

73200196-11293473-00000000

Program
9:50 Sorsolás
10:00 Ünnepélyes megnyitó
10:15-11:40 2. osztályosok versenye (18 induló)
11:55-12:40 3. osztályosok versenye (8 induló)
12:40-13:30 EBÉDSZÜNET
13:30-14:00 4. osztályosok versenye (4 induló)
14:00-14:50 5. osztályosok versenye (6 induló)
14:50-15:20 6. osztályosok versenye (3 induló)
16:00 EREDMÉNYHÍRDETÉS
16:30 Konzultációs lehetőség a zsűrivel

Zsűri

Dr. Svikruha Márta

hegedűművész, egyetemi docens

a Győri Széchenyi István Egyetem, Zeneművészeti Intézet és a Győri Richter János Zeneművészeti Szakközépiskola hegedűtanára

Véghelyi Kriszta

hegedűművész

a budapesti Tóth Aladár Zeneiskola tanszakvezető hegedűtanára és a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem gyakorlatvezető tanára

Verseny anyaga

Egy kötelezően választható mű:

2. osztály:

  • George Frideric Händel: Induló a „Judás Makkabeus” c. oratóriumból (Dénes: Hegedűiskola I.) vagy
  • Szervánszky Endre: Cickom, cickom… (Hegedűmuzsika / Sándor) >> KOTTA

3. osztály:

  • George Frideric Händel: Gavotte (Hegedű ABC) vagy
  • Jean-Philippe Rameau: Menüett (Előadási darabok gyűjteménye / T. Zaharina)

4. osztály:

  • Johann Adolph Hasse: Két tánc (Remek művek I.) vagy
  • Szelényi István: Kis rapszódia

5. osztály:

  • Giovanni Battista Pergolesi: Siciliano (Előadási darabok hegedűre I. / Lányi-Lenkei) vagy
  • Francoise Schubert: Impromtu (Előadási darabok hegedűre I. / Lányi-Lenkei)

6. osztály:

  • Johann Sebastian Bach: Két menüett (Kis előadási darabok (Dénes-Mező) vagy
  • Bartók Béla-Zathureczky Ede: Gyermekeknek 1., 2., 3.

Egy szabadon választott mű a lehetőleg a kötelezőtől eltérő karakterű és stílusú előadási darab, vagy koncert tétel.

A versenyműsort kotta nélkül kell előadni!

Résztvevő zeneiskolák

Ajka

Bródy Imre Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

Balatonalmádi

Kósa György Zenei Alapfokú Művészeti Iskola

Balatonfüred

Ferencsik János Alapfokú Művészeti Iskola

Berhida

Ady Endre Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

Celldömölk

Ádám Jenő Zenei Alapfokú Művészeti Iskola

Pápa

Bartók Béla Alapfokú Művészeti Iskola

Tapolca

Járdányi Pál Zenei Alapfokú Művészeti Iskola

Várpalota

Thuri György Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

Veszprém

Veszprémi Zeneművészeti Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

Résztvevők

2. osztály

Bacher Tímea Szervánszky: Cickom, cickom…

Ukrán népdal

Balikó Barnabás (1. o.) Szervánszky: Cickom, cickom…

Komarowszkij: Concertino G-dúr

Blazsur Hanna Händel: Induló

Rieding: h-moll Koncert III. tétel

Brokés Emma Händel: Induló

Rieding: h-moll Koncert I. tétel

Császár Fanni Szervánszky: Cickom, cickom…

Schubert: Német tánc

Ekker Márton Szervánszky: Cickom, cickom…

Rameau: Rigaudon

Gyulovics-Marton László (1. o.) Szervánszky: Cickom, cickom…

Schubert: Német tánc

Horváth Eszter Händel: Induló

Csajkovszkij: Régi francia dal

Kelemen Izabella Szervánszky: Cickom, cickom…

Moffat: In the Gondola

Király Emőke (1. o.) Szervánszky: Cickom, cickom…

Nikolič: Concertino G-dúr

Kovács Rebeka Händel: Induló

Rieding: G-dúr koncert I. tétel

Meinczinger Hanna (1. o.) Szervánszky: Cickom, cickom…

Handel: Gavotte

Molnár Maja Szervánszky: Cickom, cickom…

Baklanova: Mazurka

Nagy András Miklós Szervánszky: Cickom, cickom…

Baklanova:Mazurka

Soós Milán Szervánszky: Cickom, cickom…

Purcell: Bourrée

Szakács Boglárka Händel: Induló

Mozart: Dal

Székely Berta Szervánszky: Cickom, cickom…

Szervánszky Endre: Magyar népdalok

3. osztály

Csikai Kata Händel: Gavotte

Weber: Keringő

Görög Aida Händel: Gavotte

Dancla: Bevezetés és Rondo

Gyimóthy Dániel Rameau: Menüett

Levi: Tarantella

Horváth Johanna Rameau: Menüett

Mozart: Dal

Kovács Veronika Händel: Gavotte

Komarovszkij: G-dúr koncert

Perger Róza Händel: Gavotte

Szelényi: Legénytánc

Szalay Elina Händel: Gavotte

Weber: Walzer

Taubert Zsigmond Händel: Gavotte

Komarovszkij: G-dúr koncert

4. osztály

Faa Zsófia Hasse: Két tánc

Stanley: Allegretto grazioso

Gudui Eszter Szelényi: Kis rapszódia

Vivaldi: G-dúr koncert 1. t.

Répásy Márton Szelényi: Kis rapszódia

Komarovszkíj: A-dúr koncert I. tétel

Varga Julianna Szelényi: Kis rapszódia

Stanley: Allegretto Grazioso

5. osztály

Balikó Laura Schubert: Impromtu

Fiocco: Allegro

Bódai Ákos Pergolesi: Siciliano

Komarovszkíj: A-dúr koncert I. tétel

Fehér Zita Schubert: Impromtu

Rieding: D-dúr koncert I. tétel

Gusztos Donát Schubert: Impromtu

Kókai Rezső Verbunkos rapszódia

Kiss Virág Pergolesi: Siciliano

Rieding: D-dúr Koncert I. tétel

Szép Daniella Pergolesi: Siciliano

Fibich: Sonatina

6. osztály

Gaál Gabriella Ráhel Bach: Két menüett

Elgar: Romanze

Pozsonyi Csenge Bartók-Zathureczky: Gyermekeknek

Kreisler:Sicilienne and Rigaudon

Tiborcz Erik Bach: Két menüett

Accolay: a-moll koncert